Nasz karp zagościł również na pikniku Nieborowskim

Było boisko sportowe więc musiał być też mecz. Puchar Wójta Gminy Nieborów trafił do gospodarzy którzy pokonali drużynę gości 7:1 Czy to zasługa naszego karpia, którym wsparliśmy drużynę gospodarzy? Podobno goście też podjadali więc jednoznacznie stwierdzić nie można.

Jedno za to jest pewne. Aby dostać się na boisko sportowe trzeba było przejść pod naszymi namiotami degustacyjnymi oraz wzdłuż kordonu tablic wystawy plenerowej. A to spory zastrzyk wiedzy „Karpia w krótkim łańcuchu dostaw”
Po ostatnim gwizdku sędziego dopingujący oraz zebrani na pikniku ruszyli na nasze już cieszące się wielkim zainteresowaniem stoisko. Kucharze stanęli na wysokości zadania sprytnie rozładowując kolejkę, płynnie regulując długość kolejki w stosunku do zajętych miejsc w naszych namiotach degustacyjnych. Wójt Gminy Jarosław Papuga miał na nas oko podczas pikniku, cieszyło go duże zainteresowanie naszym stoiskiem oraz praca jaką wykonujemy podczas naszego pobytu.

Kolorowanka na stałe wpisała się w stoisko degustacyjne obok bajek dla dzieci, Głosu Pana Karpia, broszur, ABC Sprzedaży Karpi. Na naszym stoisku dzieci zawsze dostają porcję karpia – fileta nacinanego. Dzięki nacięciom co około 2mm ości zostają pocięte, a podczas smażenia dzięki powstałemu dostępowi do nich zostają wytopione. Ta i wiele innych ciekawostek jest przekazywane podczas prezentacji na żywo na naszym stoisku. Gospodarstwa Rybackie wykorzystują do tego maszyny ale nasz zespół przekazuje informację jak uzyskać taki sam efekt w warunkach domowych.

Z rybakami w części degustacyjnej przy smażonym dzwonku oraz filecie w cieście piwnym poruszane były tematy aktualnej sytuacji na rynku karpia, obecnego sezonu oraz ewentualnej Certyfikacji w ramach Kodeksu Dobrej Praktyki Chowu i Hodowli Ryb w stawach karpiowych.

Wielkie podziękowanie dla Izabely Gać – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nieborowie - za zaangażowanie i ciepłą gościnę naszej ekipy szybki karp
Wydarzenie wsparł swoją osobą również lokalny partner: Gospodarstwo Rybackie Łyszkowice oraz Gospodarstwo Rybackie Rak – w podziękowaniu tradycyjnie do rybaków trafiły gadżety „Karpia w krótkim łańcuchu dostaw”.

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze"