Święto Ryby w Przyborowie 2023

W sobotni poranek 12 sierpnia zawitaliśmy na Międzynarodowym Spotkaniu w Chyży Rybackiej – Święcie Ryby w Przyborowie nad rozlewiskiem.

W trakcie montażu naszego stoiska nad naszymi głowami przelatywało setki ptaków. Nie bez powodu jest to unikalna na skalę europejską ostoja ptaków wodnych i błotnych. Niezwykle urokliwe miejsce, a w samym centrum Towarzystwo Promocji Ryb z promocją „Karpia w krótkim łańcuchu dostaw”.

Patelnie rozgrzane, dzwonko karpia oraz ponacinane filety gotowe do smażenia, karp wędzony na półmiskach. Wójt Gminy Słońska Janusz Krzyśków pokiwał akceptująco głową na widok naszego stoiska. Plenerowa wystawa o chowie i hodowli ryb dodatkowo rozświetlała nasze stoisko na tle Przyborowskiego rozlewiska.

Kucharze byli do dyspozycji przybyłych gości, smak jaki serwowali zachęcał do zadawania pytań i niedowierzań, że przygotowane w tak prosty sposób a tak smaczne.

Najbardziej dociekliwi otrzymywali gadżety „szybkiego karpia”. W części degustacyjnej na stołach poza bajkami, broszurami, Głosem Pana Karpia, ABC sprzedaży karpi dla najmłodszych przygotowaliśmy kolorowanki. W momencie gdy opiekunowie wczytywali się w informacje zawarte na wystawie plenerowej, ci młodsi przebierali w kolorach kredek aby dobrać tę odpowiednią.

Wielkie podziękowanie dla Anity Wołodzik - za zaangażowanie i ciepłą gościnę naszej ekipy szybki karp
Wydarzenie wsparł swoją osobą również lokalny partner: Gospodarstwo Rybackie Maśluk oraz Gospodarstwo Rybackie Stobno – w podziękowaniu tradycyjnie do rybaków trafiły gadżety „Karpia w krótkim łańcuchu dostaw”.

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze"