Za nami Niżański Festiwal Kultury Łowieckiej!

Około godziny 11 miejscowość Nisko w woj. podkarpackim przywitało nas obfitym deszczem. To co dla nas było znacznym utrudnieniem i obawą przed frekwencją dla właścicieli gospodarstw rybackich którzy schowali się pod namiotami naszego stoiska wywoływało uśmiech na twarzach. Licznie zebrani myśliwi wiedzieli jak sobie poradzić z sytuacją i dzięki wielkiemu graniu na rogach po godzinie czasu mogliśmy cieszyć się słoneczną pogodą. Niżański Festiwal Kultury Łowieckiej pękał w szwach od przybyłych gości, a stoisko Towarzystwa Promocji Ryb "Pan Karp" w ramach Karpia w krótkim łańcuchu dostaw godnie reprezentowało się wśród ponad 100 wystawców.

Nie od dziś wiadomo, że częstym gościem na obiektach gospodarstw rybackich typu karpiowego są myśliwi. Tym razem to my zawitaliśmy na ich terenie.
Po raz kolejny z ust lokalnej społeczności słyszeliśmy pochwały w kierunku naszej ekipy kucharzy. Dzwonko z karpia w mące, filet nacinany z karpia w cieście piwnym, karp wędzony to nasze plenerowa propozycja dla odwiedzających. Kolejka po porcje degustacyjne zwiększała się z każdą chwilą, ale czas oczekiwania był mile wypełniony wiedzą o karpiu oraz sposobem ich przyrządzania.

Przeczytać o tym to jedno, ale zobaczyć na żywo a na końcu posmakować to co innego. A poczytać też było co. Stałym elementem towarzyszącym przy naszych namiotach degustacyjnych jest plenerowa wystawa o chowie i hodowli karpi. Informacje z życia gospodarstw rybackich zebrana na tablicach poszerzała wiedzę naszych gości - zdziwienie na ich twarzach, że karp którego spożywają na Wigilię ma 3 lata oraz ilość prac jakie rybacy śródlądowi muszą wykonać jeszcze bardziej utwierdzał nas w potrzebie organizowania takich wystaw.

Czapeczki, koszulki, ABC Sprzedaży, Głos Pana Karpia, broszury konferencyjne, Bajka były rozdawane i dostępne na stołach naszego stoiska. Oj działo się, działo. Zmęczeni ale szczęśliwi sukcesem po godzinie 19 zakończyliśmy funkcjonowanie naszego stoiska.
Sprzątanie, pakowanie i w drogę do województwa lubuskiego na Międzynarodowe Spotkanie w Chyży Rybackiej - Święto Ryby - Przyborów

Wielkie podziękowanie dla Sławomira Lubery - Dyrektora Festiwalu za zaangażowanie i ciepłą gościnę naszej ekipy szybki karp
Wydarzenie wsparł swoją osobą również lokalny partner: Gospodarstwo Rybackie Wilczów, Gospodarstwo Rybackie Nieszawy 1Z, Gospodarstwo Rybackie Lipa, Gospodarstwo Rybackie Brody – w podziękowaniu do przybyłych rybaków trafiły gadżety „Karpia w krótkim łańcuchu dostaw” – to już tradycja naszego wydarzenia plenerowego.

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze"