Relacja z Konferencji "Karp w krótkim łańcuchu dostaw - przeszłość"

W dniach 29-30 listopada 2022 r. w Korytnicy, nad zbiornikiem Chańcza (woj. Świętokrzyskie), odbyła się konferencja pn. „ KARP W KRÓTKIM ŁAŃCUCHU DOSTAW”.

Na spotkaniu zorganizowanym przez Towarzystwo Promocji Ryb, ponad 100 uczestników wysłuchało referatów: „Czy historia karpia jest ciekawa?”- dr Jerzego Śliwińskiego, „Środowisko też kosztuje”- dr Mirosława Cieśli, „Promocja – wspólna sprawa” mgr inż. Zbigniewa Szczepańskiego, „ Weterynaria- plusy i minusy” lek. wet. Izabeli Handwerker, „ ABC Sprzedaży karpi” – dr Mirosława Kuczyńskiego. Odbyła się także debata karpiowa zakończona apelem do uczestników rynku karpi o dbałość i właściwe traktowanie ryb, tak, aby zachować ich dobrostan i wyjątkowy smak tradycji wigilijnej.

Bardzo ciekawą i cenną konferencyjną nowością było, przygotowane specjalnie na tę konferencję, 56-stronicowe opracowanie autorstwa dr Mirosława Kuczyńskiego pt. „DLACZEGO KARP?”. Otrzymali je uczestnicy konferencji i zostało przesłane do gremiów karpiarzy.

Nowością jest także „ABC SPRZEDAŻY KARPI”, które oprócz informacji dla sprzedających ryby, zawiera także bardzo ciekawe informacje dla konsumentów. ABC w nakładzie 40 000 egzemplarzy zostanie rozesłane do gospodarstw rybackich i organizacji rybackich w celu dalszej dystrybucji i wspierania krótkiego łańcucha dostaw.

Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymali rybackie akcesoria: kurtki, rękawice, fartuchy, a gospodarstwa rybackie kilkadziesiąt tysięcy reklamówek z logo „KARP W KRÓTKIM ŁAŃCUCHU DOSTAW”. Wielką atrakcją konferencji było losowanie trzech kompletnych stoisk sprzedażowych, na które składały się namiot, basen i zestaw napowietrzający.

Następna konferencja „KARP W KRÓTKIM ŁAŃCUCHU DOSTAW” odbędzie na wiosnę 2023 roku. O dokładnym terminie, miejscu i programie konferencji poinformujemy wkrótce.

Pobierz broszurę Pobierz materiały z konferencji

Zapraszamy do oglądnięcia naszej fotorelacji.

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze"