Wierzchosławice i świętko Karpia!

Na godzinę 20 zaplanowany został koncert zespołu Wilki. Do tego czasu od godziny 14 to nasze stoisko było gwiazdą Wierzchosławickiego Dnia Karpia. Kto wie co działoby się po godzinie 20 gdyby nasze zapasy nie zostały wyczerpane.

Skąd tak licznie przybyli goście na karpiowy poczęstunek?

Wierzchosławice mogą pochwalić się ponad pięćsetletnią tradycją hodowli karpia. Wszystko za zgodą ówczesnych właścicieli dóbr radłowskich, Biskupów krakowskich. Za ich zgodą założono pierwsze stawy karpiowe na terenie Puszczy Radłowskiej. Karpiowa tradycja w tym miejscu jest mocno zakorzeniona w lokalnej społeczności a informacja o możliwości skosztowania naszych rarytasów nie pozostała bez odpowiedzi.

Informacje przekazywane przez nasz zespół kucharzy naocznym świadkom kulinarnych pokazów uzupełniała wystawa plenerowa chowu i hodowli ryb. Pod namiotem degustacyjnym na smakoszy czekały broszury konferencyjne, Głosy Pana Karpia, ABC Sprzedaży, a dla najmłodszych kolorowanki oraz bajki. Koszulki i czepeczki naszej kampanii rozchodziły się z taką samą prędkością z jaką znikały kolejne porcje degustacyjne karpi.

Nieopodal odbywał się Turniej Sołectw, w którym jedna z kategorii szczególnie przypadła nam do gustu. Gospodarstwa Rybackie zajmują w Polsce ponad 70 000 ha. Jest to potężna powierzchnia służąca retencji wody. Rybacy śródlądowi są wybitnymi specjalistami dbającymi o każdy litr wody, przepływy nienaruszalne oraz dziesiątki innych zadań związanych z odpowiednim zarządzaniem wodą. Dlatego konkurencja polegająca na przetransportowaniu na kilkudziesięciometrowym odcinku pomiędzy wiadrami wody, wykorzystując do tego zadania jedynie wielką gąbkę mile nas zaskoczył i cieszył. W tym samym czasie nasze stoisko odwiedziło kilka stowarzyszeń motocyklowych. Tej ekipie się nie odmawia.
Kolejny dzień promocji pełen wrażeń również dla nas za nami.

Wielkie podziękowanie dla Organizatorów – w tym szczególnie dla Pana Łukasza - za zaangażowanie i ciepłą gościnę naszej ekipy szybki karp. Wydarzenie wsparło swoją osobą również: Gospodarstwo Rybackie Przyborów – w podziękowaniu tradycyjnie do rybaka trafiły gadżety „Karpia w krótkim łańcuchu dostaw”.

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze"